Certifikace iso 9001:2008 (QMS)

Management systému kvality (QMS)

Proč ISO 9001 ?

Trvalo to necelých 20 let a na světovém poli mezi několika standardy pro systém řízení zvítězilo ISO 9001. Stalo se marketingově nejznámější normou a také nejvíce používanou. Po celém světě bylo vystaveno přes 1.000.000 certifikátů. Co stojí za tímto úspěchem ? Pravděpodobně určitá jednoduchost a univerzálnost, také její dostupnost pro střední a malé firmy. Určitě také její aplikovatelnost na různé obory podnikání v oblasti výroby i služeb.

Přístup Vašich zaměstnanců k systému řízení.

Po skončení auditu se zeptejte některých svých zaměstnanců na názor, jak vidí přínos auditora pro svou práci a také jeho kompetentnost, přístup a srozumitelnost dotazů. Pokud chcete, aby systém řízení ve Vaší firmě nebyl formální, musí ho zaměstnanci přijmout jako užitečný a podporovat ho. Naši auditoři se snaží svým přístupem tento zájem vyvolat.

Rozsah záznamů.

Norma ISO 9001 požaduje vést o výsledcích vaší činnosti různé záznamy. Za nejlepší přístup považujeme pořizovat co nejvíce záznamů, protože jsou pro rozhodování v řízení nesmírně důležité - čím více, tím lépe, ale to jen za předpokladu, že záznamy extrémně nezatížíte své zaměstnance. Vycházejte ze zásady, že záznamy by se měly dělat automaticky a pokud vám s tím nepomáhá software, rozhodně se snažte využít stávající formuláře a také současné zvyklosti.

Požadavky normy a vaše zvyklosti.

Pokud firma používá technologické postupy, které vám zaručují náskok před konkurencí nebo výraznou úsporu nákladů, neměnte je. Žádný "požadavek normy" nemůže revolučně změnit to, co dobře funguje. Naši auditoři se zaměřují na ty oblasti, kde nedosahujete výsledků podle svých představ a zejména na požadavky zákazníků.

Kontaktujte nás
+420 222 310 605

Aktuality
17.9.2015 KVALITA A BEZPEČÍ

LL-C (Certification) získala od Ministerstva zdravotnictví ČR oprávnění k hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče podle vyhl. 102/2012 v rámci zákona o zdravotních službách, můžeme tedy klientům nabídnout nejširší portfolio nezávislých kontrol v oblasti lůžkových zdravotních služeb.

1.4.2015 akreditace NV 176/2008

LL-C (Certification) získala akreditaci a autorizaci/notifikaci UNMZ pro strojní zařízení ze skupiny podle bodu 17 přílohy 4 NV 176/2008 Sb.: Zařízení pro zvedání osob nebo osob a nákladů, u nichž je nebezpečí pádu z výšky přesahující svislou vzdálenost větší než tři metry

starší aktuality